Norges mest aktive brettspillklubb på nett!
Lagt ut den 26. september 2010 av preikestolengamers
Preikestolen Gamers har invitert det lokale sjakkfenomet Rudi Sersch for samarbeid. Han hadde ifølge lokalavisen Strandbuen etterlyst et større sjakkmiljø. Tidligere har han drevet med sjakkopplæring i skolesammenhang. PG med mange eks-sjakkspillere på medlemlisten reagerte på avisens etterlysning og inviterte Rudi til å komme. I dag deltok PG-styret med både formann Main og sekretær Hollender, og medlemmene Aart og Olav i speiderens fellestur. Ved speiderhytta fikk de æren til å møte sjakkmesteren som gjerne ville komme til PG og spille simultansjakk mot PG’s medlemmer. Simultansjakk reduserer tenketiden for alle (om han hadde hørt PGs rykte?). Etterpå kommer det garanter moderne brettspill på bordet! PG er og blir jo en brettspillklubb.![]() |
| PG formann Sveinmain møtte den lokale sjakkhelten ved speiderhytta i dag (bildet Hollender). |
Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..


Dere må være meget forsiktige med å fraternisere med sjakkfolk. Sjakk er avhengighetsdannende og fortrenger bredden av spill.
Du trenger ikke å være bekymret, Knut. Det er en grunn til at mange eks-sjakkspillere i PG foretrekker nettopp brettspill! Forresten når har har brettspill i denne konteksten begynt å bli mindre vanedannende?