Norges mest aktive brettspillklubb på nett!
Lagt ut den 21. september 2016 av sveinmain
En stor happening skulle skje i PG denne kvelden, men alt åpnet som normalt – bortsett fra at Grotten var låst når gutta kom. 4 stk sto oppstilt 2 og 2 når Sveinmain åpnet døra og 5 stk satte seg ned for lek og moro. Mens vi ventet på etternølerne Robert og Peter som begge slet med å få konefri etter forrige Camp Lyngdal, så tok vi en runde Einfach Tierich. Trond var førstereisgutt, og etter en prøveauksjon var vi i gang. Med 5 spillere blir det veldig harde dueller om kortene og budene går meget høyt. Alle måtte tømme seg brukbart for penger, og når spillet var slutt var det kun 2 penger som skilte de 4 siste fra å ha minst penger og dermed få sisteplass. 1. Vegard 13, 2. Kjell Henrik 12, 3. Saulius 10, 4. Sveinmain 9 og 5. Trond DNF.
Einfach ble bare sånn passe likt denne gangen – 6/10 på terningen, men Sveinmain synes fortsatt det er et kongespill!!!
Kånegutta ble hjemme hos kånene, og Saulius hadde lyst til å ta en runde Colt Express. Valgte bort utvidelsen for å spare tid og montering, og mens vi monterte orginalen, monterte også Saulius sin kameramobil i lokalet. Vips så hadde vi en direktesending gående live fra Grotten på facebook. Denne var dårlig planlagt, men stemningen håper jeg kom godt frem i direktesendingen. Kanskje vi kan gå live i ca. 5 minutter hver mandag? Colt Express er også nesten live – som en spaghettiwestern. Vi sprang rundt på Expresstoget og slåss, plaffet ned hverandre og plukket penger. Sveinmain klarte å få begge koffertene, og dermed var det ingen tvil hvor seieren skulle gå denne gangen. 1. Sveinmain, 2. Trond, 3. Kjell Henrik,4. Vegard, 5. Saulius.
Alltid god stemning under Colt express, men spillet er mer en opplevelse enn et kvalitetsspill da det er en del flaks i spillet. Men det kommer på bordet dann og vann og leverer varene! 6,5/10 på terningen.
Trond gikk hjem og Barony(som nå kommer med utvidelse på årets Essenmesse) igjen skulle entre bordet. Her skal alle utvide sitt Hertugdømme og prøve å levere varer fra kontrollert område for å komme seg oppover på geistlig-skalaen. Alle kriget mot alle, mens Vegard bygde en hard borg mot Sveinmain så han ikke klarte å angripe han. Kjell Henrik og Saulius hadde nok med hverandre, og derfor fikk Vegard bygge mye i fred, men i litt dårlig område. Det var det temmelig åpent langt ut i spillet, før Vegard befestet sin posisjon mens vi andre kriget og sjal fra hverandre. Da gikk det som det måtte gå, Vegard tok seieren hjem denne gangen. 1. Vegard, 2. Sveinmain, 3. Saulius, 4. Kjell Henrik.
Barony – mannen bak Splendor har igjen laget et meget godt kvalitetsspill. Kan minne litt om Domaine, men er raskere og bedre. Igjen meget god stemning underveis i spillet og mye kjemping og gode dueller. 8,5/10 på terningen i snitt sier sitt!!!
Til slutt hadde Kjell Henrik som vanlig en liten overraskelse til oss på lur. Denne gangen Small Star Empires. I dette Packeis am pol lignende spillet skal vi alle til verdensrommet. Flyttemekanismen er den samme og fiskene er det bare i form av planeter. I tillegg er det noen galaksebrikker som gir poeng, og en kan sette ut stasjoner som gir poeng for brikkene fra andre rundt stasjonen din. Når Sveinmain og Saulius var sikker på at Kjell Henrik var innebygd, hoppet han plutselig over sine egne brikker og flyttet til motsatt side av brettet. Hva???? Ja, en kunne hoppe over egne brikker – det kan du ikke i Hey, thats my fish! Hjernen måtte omprogrammeres og siste halvdel ble litt annerledes. Likevel var ingen sikker på hvem som ville vinne når det hele var over. 1. Sveinmain, 2. Saulius, 3. Kjell Henrik, 4. Vegard .Sveinmain kunne seile av gårde til sin egen galakse, mens de andre måtte hjem til jorden og trene mer på Small Star Empires. 7,5/10 på terningen.
En meget hyggelig kveld var over – ikke hver dag en er Live ute i den store verden…
Kategori: Barony, Colt Express, Einfach Tierisch, Small star empires