Saab, Volvo og Bjørn Borg (en glemt kveld fra oktober 2013)

Peter inviterte til spilling i sin Peters Patriark, og 4 spillere meldte seg øyeblikkelig………. Det ble spilt flere spill. Saulius triumferte i Qwirkle. Resten av spillsesjoner finner man i vedlagte bilder.

Uslåelig mester i 6nimmt :)
Uslåelig mester i 6nimmt 🙂

Sveinmain kom meget sent, men når han ankom sto en av hans favoritter å ventet: Automobile. Peter og Saulius skulle produsere alt annet enn Lada og Saab denne kvelden. Her begynner en med t-ford og jobber seg oppover bilskalaen. Først spesialbiler, så masseproduserte biler og så luxusbiler. Alle blir bare produsert i et visst antall hver runde og det gjelder å ikke produsere mer enn en klarer å selge. De som ikke blir solgt vrakes og

Automobile; meget godt likt av PGs Walllace-fans
Automobile; meget godt likt av PGs Walllace-fans

det er ingen vrakpant på bilene, bare en pengestraff. For å selge lettere og minske straffen kan en hver runde velge roller. 6 genier fra amerikansk bilindustri kan en velge mellom og alle har sine fordeler, som f. eks å redusere vrakpantstraffen. 4 runder skulle en kjempe seg igjennom og da var det bare å sette i gang produksjonen. Sveinmain hadde 2 forskjellige bilfabrikker, og produserte mest i 1. runde, noe som kan lønne seg, men også koste en del penger. Han brukte alt for mye og måtte ta opp dyre lån. Saulius måtte som vanlig vrake mange produserte biler som ikke lot seg selge og havnet bakpå. Peter seilte i fra, men etter

Kom sent, men vant...
Kom sent, men vant…

hvert måtte han også ta en del tap for usolgte biler, selv om han tjente godt på luxusbilsegmentet. Arkitekten bak spillet Wallace har tenkt godt på at ingen vet nøyaktig hvor mange biler som selges, og dermed er det vanskelig å beregne produksjonen. De fleste produserte som vanlig alt for mye, for å få mest mulig profitt selvsagt. Men da kan det fort gå som med Saab og Lada, noe Peter og Saulius ble straffet hardt for. For stor produksjon og dertil lite salg ble deres bane. Sveinmain seilte i fra på slutten uten å vrake alt for mange biler. Tenk han vant – Think…. 1. Sveinmain 4620 2. Peter 4300, 3. Saulius 2760.

Automobile var igjen veldig kjekt å spille. Lite dødtid og mye planlegging mellom trekkene + flott tema og grafikk gjør dette til et flott spill for 3 spillere og ennå flere:-)

City-vinner med 75 poeng
City-vinner med 75 poeng
Skilz slo til i Burgund med 224 poeng (før Hollender 199 og Kim 168
Skilz slo til i Burgund med 224 poeng (før Hollender 199 og Kim 168
City taper og slakter (rett bak hans erkefiende Kim) med 32 poeng
City taper og slakter (rett bak hans erkefiende Kim) med 32 poeng

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: