Can´t stop ChinaTown, sa kjærringa og hugde hode av seg!
Denne kvelden skulle vi oppleve underet å sprette plasten på et nytt spill, og være i gang etter 15 minutter, uten å ha lest reglene på forhånd. Med ChinaTown er det faktisk mulig…
Men, først etter å ha svevd på en sky siden søndag, (da Sveinmain ble gjenkjent i Jørpeland kirke av en brettspiller fra Kristiansand som tydeligvis hadde lest bloggen), skulle Sveinmain åpne Grotten sin for en koselig høstkveld med Brettspill og levende lys. Når i tillegg Glenn Medeiros synger «Nothing gonna stop my love for you» på platespilleren, kan ikke rammen bli bedre. Og mens vi ventet på Hollender skulle vi 4 fremmøtte ta en liten klatretur opp K2, med spillet Can´t Stop. Som vanlig når en kombinerer K2, klatring og Can´t Stop, så holdt vi gutta i PG oss alt for gode til å lage vitser om klatrere som faller ned, tau som blir lagt opp feil, og psyke idioter som ikke stopper før det er for sent. Etter 15 alvorlige minutter, med Glenn Medeiros(dere husker han?), så fikk vi en vinner:

1. Sveinmain opp med 3 klatrere
2. Black ant opp med 2 klatrere
3. Innante opp med 1 klatrer
4. Vegard hadde glemt tauet hjemme og kom ikke opp….
Så var det duket for årets lille under: Komme igang med et uåpnet passe avansert brettspill på under 15 minutter uten at noen hadde lest reglene på forhånd. ChinaTown hadde ankommet Preikestolen Gamers, fra Strømfors og Smarte Gaver forlag. Det ble ofret for SveaRike forrige mandag(Ja vi angret på det ja!), men denne gangen skulle det testes ut med fullt bord.
Reglene var meget lett å forstå, og spillet var kjapt å komme inn i. Black ant fikk æren av å være startspiller, noe som absolutt var en stor fordel, da det i dette spillet ikke spiller noen rolle hvem som starter, siden alle starter på likt da det er forhandlinger spillet går ut på. Forventningene til ChinaTown var faktisk ikke store da spillet tidligere har vært sammenlignet med kaos-spillet I´m the Boss. Kaos var fryktet, samt endeløse forhandlinger, men ingenting av det skjedde. Forhandlingene gikk temmelig rolig for seg, og det var en meget behagelig opplevelse. Hollender havnet midt i smørøyet og fikk seg noen meget attraktive tomter både Innante og Black ant siklet etter, samt at Sveinmain ville ha hans Antikvitetsforretninger. Alle ville forhandle med han. Sveinmain gav opp, og gikk heller inn noen dealer med Vegard. Tomter og butikker byttet eiere til varierende priser. Til å begynne med var det ikke så nøye med prisene, men mot slutten begynte en å regne med hvor mye hver enkelt kunne tjene hvis avtalene ble inngått, og tempraturen steg, uten at ChinaTown ble et stressende spill av den grunn. 6 like runder gjorde også spillet lett spillbart, og enkelt å forstå, selv om forhandlingene fortsatt var like utfordrende og kjekke.

Alle trodde at Hollender vant klart et fjell(K2?) foran oss andre. Så her gjaldt det å sikre seg 2. plassen. Etter opptellingen viste det seg at det ble en meget jevn batalje om alle plasser, Kult!!!
1. Hollender 990 000 Dollars
2. Sveinmain 900 000 dollars og 18 forretningsbygg
3. Black ant 900 000 dollars og 16 forretningsbygg
4. Innante 690 000 dollars og 14 forretningsbygg
5. Vegard 690 000 dollars og 13 forretningsbygg

Chinatown var vakkert, behagelig, og med relativt kort spilletid(1 time). Samtidig er det ingen dødtid for noen spillere siden det dreier seg mye om forhandlinger, men også tomteutnyttelse for hver enkelt spiller.
Som en avslutning på kvelden, tok vi en runde Guillotine.
Black ant spilte kjapt Callos Guards, som ble liggende i en og en halv dag(ingen kan da forandre rekken). Men som vanlig så får den som spiller dette kortet gjennomgå da ingen andre liker det, og det fikk Black ant til gangs.
1. Hollender 15
2. Innante 13
3. Vegard 9
4. Sveinmain 8
5. Black ant 1
Godt å få snudd det dårlige SveaRike fra sist mandag til en opptur denne mandagen. Bortsett fra forrige mandag så har dette brettspillåret stort sett vært en opptur i Preikestolen Gamers. Så er det bare å håpe trenden fortsetter, men desverre ikke før om 14 dager, da høstferien står for tur….
http://www.youtube.com/get_playerhttp://www.youtube.com/get_player