Norges mest aktive brettspillklubb på nett!
Drømmen om en PG-trippel, dvs spilling 3 kvelder på rad skulle denne kvelden gå i oppfyllelse! Sveinmain skulle nok en gang være kafevert, hvorfor ikke denne gangen lokke ungdommene ut for en runde brettspill, og så ble det. Kaffen i kafeen gikk igjen på huset, for hvem ville bli forstyrret midt i brettspillinga. Pift, Vegard og Arild møtte tidlig og dermed fikk vi mye ut av kvelden. Vegard ville spille Packeis am Pol. Han var en dreven spiller, han hadde jo vært i isødet hele to dager tidligere, uten at vi så noe til det denne kvelden. Pingvin Arild skulle nemlig sørge for at Vegard satte en all time low. To trekk i ytterkanten av isflaket av Vegard, og to kjappe flytt av Arild så vips var Vegard ute av spillet med 12 usle fisk, og det inkludert de 2 han startet på! Vi andre skulle ha et oppgjør om seieren. Flaket sprakk mer og mer, og til slutt sto vi alle på hvert vårt flak, og var klare til fintellingen. Sveinmain tok hjem seieren denne gangen:

k monopol tidlig, Pift og Arild, og de innkasserte godt den 1 uka. Men etterhvert kom det flere aksjer med i spillet og monopolene skulle falle en etter en. Det ble da også en kamp om å være sjef/boss i de forskjellige foretakene, samt å selge «sitt» ølmerke i de forskjellige pøbbene. Spillet og ølet fløt godt, og det var god stemning rundt bordet. Etter 3 runder med med mye drikking(av pepsi max) og en godt svidd Pizza så kunne vi kåre en vinner. Det måtte fintelles, men årets Goldbraü vinner som dermed automatisk får gratisbillett til den nærmeste ølfestivalen i Norge, ungkarsfestivalen ble Arild!
Pift og Vegard var klare for en runde Ubongo igjen, da Sveinmain introduserte ett nytt spill i PG-sammenheng, nemlig Spøkelsestrappen. Fjesene på gutta lignet spøkelsene på brikkene da lokket spratt av. Men etter en kjapp innføring og da spøkelsene begynte å dekke brikkene ble tonen en annen. Her gjaldt det å holde fokus på sin brikke, men det var en utfordring. Det ble tett på oppløpet men ingen ville sende brikken over mål da ingen var sikker på hva som sjulte seg under de forskjellige spøkelsene. Men til slutt gikk et over og det ble sagt BØ! Og Pift gikk seirende ut av 1. runde.
taktikken å følge en brikke og spøkelse og drite i resten, men han fikk ikke brikken sin over mål da han trillet spøkelse hver bidige gang han hadde sjansen. Stor var derfor jubelen fra han da Arild kjørte nettopp denne brikken over mål, bare for å konstantere at det ikke var hans farge som var under, men Vegards. Så 2. seier i PG historien i Spøkelsestrappen gikk til:
n også med 4 brikker. Arild fikk en knusende revansje da alt plutselig stemte for han.
Profylakse og diagnoser…Spøkkeltrappen er en meget god test for alzheimers sykdom og Ubongo er en god forebyggende behandling!Sender dere en representant til Spillathon? Der blir det NM i Ubongo.
NM i Ubongo. Høres forlokkende ut! Kan vi ta arrangementet neste fredag i Hollandhouse istedet? På grunn av at regjeringan stadig bevilger penger til veier der de har mye fra før(Sunnmøre og Oslo) så kommer vi nok ikke til Spillathon før vi har fått fastlandsforbindelse, desverre. Men håper å stille på SpillOrama hvis arrangementet ikke legges midt på sommeren som de bruker. Hilsen Sveinmain