Spillkveld fredag 24. november 2006.

Samling hjemme hos Hollender, og for 3. gang på under 2 uker var 8 eller flere spillere samlet, noe som er rekord for Preikestolen Gamers.

De som kom først begynte med El Grande, mens sinkerne Arild, Morten, Black ant og Sveinmain ble tilslutt enig om å spille Charlemagne igjen, av Sveinmain kåret til det vakreste spillet som finns. Vi begynte alle med 2 hus hver, men etter 1. uår, ja spillet handler om hvilken lidelse som skal ramme landet, så var allerede halvparten av husene brent. Sveinmain tok en tidlig ledelse, men måtte lide den brente jords taktikk uten mulighet til å forsvare seg. Etter en del runder viste det seg at flere skulle lide denne sjebne, så kun Morten med sine ridderprivilegier klarte å holde stand. Arild som hadde alle 4 privilegiene gadd ikke bygge, og satte standard for alle oss andre. Det som kunne brennes ble brent, også Mortens hus gikk til slutt på bålet, og dermed var det kun kampen om kongens gunst som det sto på. Arild som håvet inn ett kort pr. privilegie, klarte til slutt med denne overmakten å vinne.
Resultat:
Arild 14
Morten 7
Sveinmain 6
Black ant 6
Tror vi spilte litt feil, med regler på nederlandsk og Hollender opptatt med ElGrande, så spilte vi med 2 korn for ett hus, to hus for ett kort, og som anbefalt på Geeken både kirkebygging og privilegiet i ett. Tror noe av dette er feil, siden det ble bare brenning og lite bygging, eller mest Krieg und nickt fried som det heter.

De andre spilte El Grande, og Trond som hadde burtsdag ble tatt lite hensyn til:
1. Kyrre. 2. Hollender 3. Vegard og 4. Trond

Før Charlemagne ble avsluttet tok de andre frem Taj mahal.
Det endte også dårlig for burstdagsbarnet:
Kyrre 47
Hollender 42
Vegard 25
Trond 24

Vi andre spilte i mellomtiden Stephensons Rocket. Det ble en del frem og tilbake med regler den første tiden, men tilslutt satt de sånn nogenlunde hos alle.
Morten opererte i en verden for seg selv, mens Arild satset på raske penger, Sveinmain og Black ant derimot gjorde det vanlige, nemlig å ødelegge mest mulig for hverandre, noe ingen tjente noe som helst på selvfølgelig. Det ble jevnt, og spillet endte med at alle brikkene ble brukt opp, noe som var 1. gang for våres vedkommende.

Resultatet ble:
Arild Morten Black Ant Sveinmain
varer/pass. 10 000 13 000 9 000 12 000
Stasjoner 4 000 9 000 16 000 4 000
Aksjer 4 000 9 000 8 000 16 000
Penger 45 000 30 000 20 000 25 000
Total 63 000 61 000 53 000 57 000
Plassering 1 2 4 3

Hollender utfordret gutta på Alhambra, ett spill han er meget vanskelig å slå i, spesielt når alle de andre er 1. reis gutter. Reslutatet ble deretter:
Hollender 119
Trond 94
Kyrre 89
Vegard 83

Vi andre avsluttet kvelden med en runde Gulliotine, ett utrolig morsomt spill, som kan minne litt om gamledagers MAD!

Black ant klarte å avslutte 3. runde relativt kjapt, og når i tillegg 2. halshuggingsrunde også hadde fått en brå slutt, ble det små poengsummer.
Black ant: 14
Sveinmain: 12 (fikk en tomatkastende dame av black ant som gav 2 minuspoeng, bare så det er sagt)
Arild: 9
Morten: 7 (tragic figure)

En lang og flott kveld, med mange tunge spill på menyen! Kvalitetskveld…

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..